Antikvariát U Kalicha

Zásilky v minimální hodnotě 750 Kč (při platbě na účet) zasíláme zdarma.

Obchodní podmínky

Provozovatelem internetového obchodu antikvariatukalicha.cz je:

Jakub Vaníček, Modlíkov 40, 582 22 Přibyslav

Provozovna Antikvariát U Kalicha sídlí na adrese:
Bechyňovo náměstí 41, 582 22 Přibyslav

IČ: 87991161

Subjekt není plátcem DPH.

Další kontaktní údaje: oficina@antikvariatukalicha.cz; 603 727 391

Smluvní vztahy obou stran jsou uzavírány v souladu s právním řádem České republiky, zejména se zákonem č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník v platné znění, a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele v platném znění.

1) Knihy a jejich stav

Nabízené knihy jsou v takovém stavu, který odpovídá stáří a běžnému opotřebení. Jakékoli zvláštní poškození uvádíme v popisu knihy.

2) Objednání zboží

Objednávku lze potvrdit výhradně elektronicky a se souhlasem s obchodními podmínkami prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřena v okamžiku, kdy prodávající kupujícímu potvrdí, že objednané zboží bylo přichystáno k odeslání, případně rezervováno v prodejně. Součástí tohoto potvrzení je definitivní návrh poštovného a další údaje potřebné k úhradě objednávky. Povinností kupujícího je zkontrolovat potvrzenou objednávku – pokud nesouhlasí s výší poštovného, může objednávku stornovat.

3) Převzetí zboží

Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém došly, a odeslány do 5 pracovních dnů. Poštovné je při platbě předem nastaveno v základní výši na 150 Kč, v případě zasílání větší knihy bude jakékoli jeho navýšení s kupujícím vždy předem projednáno. Totéž platí pro objednávky na dobírku, kde je základní sazba stanovena na 200 Kč.

4) Všeobecné podmínky

Při osobním odběru budou knihy rezervovány 10 dní od data potvrzení nebo podle individuální dohody. Pokud kupující nebude se zásilkou spokojen, může ji vrátit do 14 dnů – dobře zabalenou a pojištěnou. Prodávající nakládá s osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy, upravujícími ochranu osobních údajů. Zároveň se zavazuje, že je neposkytne třetí osobě a nebude je využívat ani pro zasílání vlastních obchodních sdělení.

Prodávající si vyhrazuje právo stornovat takovou objednávku, kterou vytvoří jiný prodejce knih za účelem nákupu zboží a jeho dalšího prodeje.

5) Odstoupení od smlouvy

Kupující má právo po převzetí zboží do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy, aniž by musel uvádět jakékoli důvody takového jednání. Pokud tak učiní, musí bez zbytečných odkladů dobře zabalené zboží zaslat zpět. Prodávající taktéž bez zbytečných odkladů vrátí všechny finanční prostředky, které kupující uhradil, vyjma poštovného za zpětné doručení zboží. Platba bude připsána na účet, z něhož kupující platbu převedl.

6) Reklamace

Na základě Občanského zákoníku je možné při koupi použité věci ujednat zkrácení doby, během níž může kupující reklamovat vadné zboží, a to ze dvou let na rovnou polovinu. Kupující s tímto zkrácením souhlasí v okamžiku, kdy si zboží objednává a potvrzuje, že byl seznámen s obchodními podmínkami.